Úvod ČINNOSTI Stavba rodinných domů Zatepleni a opravy fasad

Zateplení a opravy fasad

Připadá Vám stále zvyšující se ceny paliv a energie spojené s vytápěním Vaší nemovitosti neúnosné? Chtěli byste ušetřit náklady na vytápění svého domu či bytu? Nevíte jak začít?

V dnešní době se zateplení domů stává stále častějším tématem všech stavebníků i majitelů budov. Věděli jste, že nedostatečná tepelná izolace způsobuje nejen ztráty tepla a tedy i vyšší náklady na vytápění, ale i rizika poruchy zdiva v důsledku jeho častého promrzání?

Problematika zateplení je však složitá. Jedním z možných řešení je zateplení pláště budovy pomocí vnějších tepelně izolačních kontaktních systémů (ETICS), které jsou na evropském trhu nejrozšířenější.

Naše firma využívá vnější tepelně izolační kontaktní systémy firmy STOMIX. Jejich silnou stránkou je tolik vítaná variabilita, která umožňuje „ušít“ systém na míru podle druhu stavby, požadavků investora a místních podmínek.

STOMIX představuje dva základní typy vnějších tepelně izolačních kontaktních systémů:

a


stomixTHERM alfa
- je systém dodatečné tepelné izolace fasád s izolačními deskami na bázi polystyrénu.

Výhody:

  • Příznivá cena
  • Nízká pracnost při provádění
  • Minimální přitížení konstrukce
  •  
  •  


stomixTHERM beta
- je systém dodatečné tepelné izolace fasád s izolačními deskami na bázi minerálních vláken.

Výhody:

  • Použití bez požárně technických omezení
  • Možno použít i ve výškách nad 22,5 m
  •  
  •  

Stále častěji si pokládáte tyto otázky: Jak snížit spotřebu energie na vytápění domu? Lze dosáhnout úspor? Pak právě Vám nabízíme řešení. U velkého množství domů (ať už rodinných, či panelových) dochází k výrazným únikům tepla z důvodu jejich nedostatečné tepelné izolace. Chybějící tepelná izolace s sebou přitom nese nejen velké tepelné ztráty a stále vyšší náklady na vytápění, ale i možnost poškození zdiva promrzáním.


Objekt bez tepelné izolace
U nezatepleného objektu dochází k výrazným tepelným ztrátám. Zdivo promrzá – bod mrazu se nachází přibližně ve středu zdiva.Izolace zevnitř
Vnitřní izolace sice omezí úniky tepla, nezabrání však promrzání zdiva. Konstrukce nemá akumulaci, v místnosti je rychle teplo, ale i rychle chladno. Navíc v oblasti mezi izolantem a zdí dochází ke srážení par, což může vést ke tvorbě plísní


Izolace vnější
Jelikož se bod mrazu nachází v izolantu, nedochází k promrzání zdiva. Konstrukce je prohřátá a má akumulaci. Tepelné ztráty jsou minimální.


Dlouhodobá životnost
Pokud má být dosažena dlouhodobá životnost zateplení, musí se mimo jiné užívat systémy u nichž je zajištěno optimální spolupůsobení jednotlivých součástí. Jde zejména o to, aby byla zabezpečena:


1. Odolnost proti vzniku a působení trhlin - zabezpečuje neporušení vnějšího souvrství


2. Odolnost proti vodě při vysoké propustnosti pro vodní páry - nedovolí degradaci vnějšího souvrství


3.Odolnost proti rázu - brání mechanickému poškození systému

Přínosy vnějšího zateplování

Proč byste si měli nechat svůj dům zateplit?
Jedním z největších přínosů je podstatné snížení tepelných ztrát vnějšími stěnami. Omezení tepelných ztrát bude přitom šetřit nejen Váš rodinný rozpočet, ale i přírodní zdroje. Zároveň Vám na vytápění postačí menší zdroj tepla = Vaše výdaje na vytápění se sníží. Vnější zateplení bude bránit promrzání vnějších stěn, omezí se vliv teplotních změn = Zateplení prodlouží životnost vnějších stěn Vašeho domu. V zimních měsících budou mít stěny vyšší vnitřní povrchovou teplotu a ochlazovat se budou pomalu. Naopak v létě se konstrukce nebude tak prohřívat = Zlepšení tepelné pohody v interiéru. Zateplením Vašeho domu předcházíte tomu, aby stěny byly chladné a aby na nich kondenzovala v zimě vzdušná vlhkost = Omezení možnosti rosení stěn a působení růstu plísni.

Jelikož je nezbytnou součástí zateplení i konečná povrchová úprava, získá tak Váš dům nový vzhled. Věříme, že si z široké nabídky omítkovin a barev najdete tu "svou" a že s konečným výsledkem budete spokojeni.